SİBER ZORBALIK AVUKATI

January 20, 2022

Bugün gençlerin parmaklarının ucunda inanılmaz miktarda teknolojik kaynak var. Cep telefonları aracılığıyla birbirleriyle sohbet edebilir, bağlanıp sosyal medya sitelerinde öğeler paylaşabilir ve gerçek zamanlı olarak birbirleriyle konuşabilirler. Ne yazık ki, bu şaşırtıcı teknolojilerin tümü, siber zorbalık yapmak için bir kişi veya bir grup insan tarafından da kullanılabilir. Siber zorbalık, başka bir kişiyi kasıtlı olarak korkutmak, küçük düşürmek ve saldırmak için teknolojik araçların kullanıldığı yerdir. Utanç verici fotoğraflar, nefret dolu kısa mesajlar, sahte Tiktok, Instagram, Facebook ve Twitter hesapları ve diğer yöntemlerin tümü, birilerine çevrimiçi ortamda cinsel olarak zorbalık yapmak için kullanılabilir.

Siz veya çocuğunuz cinsel siber zorbalık kurbanı olduysanız, saldırıların niteliğini tartışmak ve sorumlulara karşı nasıl yasal işlem yapabileceğinizi öğrenmek için bir Sosyal Medya siber zorbalık avukatıyla iletişim kurmanız çok önemlidir. Çevrimiçi saldırıya uğrayan çocuklarla ilgili durumlarda son derece bilgiliyiz ve zarar verenleri adalete teslim etmek için yorulmadan çalışacağız. Manly Stewart ve Finaldi sizi gayretle destekleyecek ve ailenizin yaşadığı çile için maddi tazminat almak için mücadele edecek.

Siber Saldırı Koruması

Birini sürekli olarak izleme ve onlar hakkında yanlış veya yanıltıcı bilgiler yayınlama yeteneği ile siber takipçiler, günün 24 saati bir kişiye anonim olarak saldırabilir. Bu faaliyet, asılsız söylentilerin yayılmasına, bir kişinin kişisel veya mesleki itibarına zarar vermesine, amansız taciz nedeniyle popüler bir siteyi kullanmayı bırakmalarına ve bir dizi başka olumsuz sonuca yol açabilir. bir Sosyal Medya zorbalık avukatı, sizi bu eylemlerden korumaya yardımcı olabilir.

Siber takipçiler, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde saldırabilir:

  • Kişinin durmasını istemesine rağmen hedefle tekrar tekrar çevrimiçi iletişim kurmak
  • Onları sürekli olarak izlemek için interneti kullanma
  • Kişi hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinmeye çalışmak
  • Kişi hakkında çevrimiçi yalanlar ve karalayıcı yorumlar yaymak
  • Seks veya diğer istenmeyen davranışlar için kişiyle bir görüşme ayarlamaya çalışmak
  • Çevrimiçi cinsel tacizin bir biçimi olarak kişiyle tekrar tekrar iletişim kurmak

Siber taciz, bir kişinin itibarına zarar verebilir, çevrimiçi siteleri onlar hakkında yanlış bilgilerle doldurabilir ve aşırı zihinsel sıkıntıya neden olabilir. Bir siber takipçiye karşı hukuk mahkemesinde yasal işlem başlatmak çok önemlidir; Hukuk ekibimiz, bu yasa dışı faaliyetten kurtulanlar için agresif bir şekilde tazminat almaya hazırdır.

Deneyimli Bir Sosyal Medya Siber Suistimal Avukatıyla Hemen İletişime Geçin

Siber zorbalar ve siber saldırganlar cephaneliklerinde çeşitli silahlara sahiptir. Hedeflerinin cinsel açıdan utanç verici fotoğraflarını çevrimiçi olarak yayınlayabilir, hedeflerine benzer adlar kullanarak sahte Facebook ve diğer sosyal medya sayfaları oluşturabilir, cinsel veya ırkçı dil içeren tehdit metinleri gönderebilir veya çevrimiçi forumlarda kişiye saldırmak için başkalarıyla birleşebilir ve sohbet odaları.

Bu tür siber saldırılar çok ciddidir ve zorbalığa uğrayan çocukların intihar etmesine, okulu bırakmasına, baş etmek için uyuşturucu ve alkole yönelmesine ve hatta işkenceden kaçmak için ülkenin başka bir yerine taşınmasına neden olmuştur. Çocuğunuz siber zorbalıkla veya cinsel içerikli siber tacizle uğraşmak zorunda kaldıysa, bunun sadece modern dünyanın bir parçası olduğunu veya “çocukların çocuk olduğunu” varsaymayın. Faaliyetlerin çocuğunuz üzerinde korkunç bir etkisi olabilir ve onlara kasten saldıranlara karşı yasal işlem yapılması gerekir.

Çocuğunuza siber zorbalık yapanlara karşı yasal seçenekleri takip etme konusunda tavsiye almak için bir Sosyal Medya siber zorbalık avukatıyla iletişime geçin.

Bilişim Avukatı, Sosyal Medya Avukatı, Fenomen Avukatı, İnternet Avukatı, Teknoloji Avukatı
Bilişim Avukatı, Sosyal Medya Avukatı, Fenomen Avukatı, İnternet Avukatı, Teknoloji Avukatı