TikTok Bilişim Avukati

January 16, 2022

TikTok, yasal pazarlama stratejinizi yenilemek için ihtiyacınız olan şey olabilir. TikTok ve onu amaçlarına ulaşmak için kullanan avukatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu gönderiyi okuyun.

2020'nin dans çılgınlıkları, internette ortaya çıkan viral zorluklar, Türkiye'de uygulamanın yasaklanmasıyla ilgili tartışmalar aracılığıyla olsun, şimdiye kadar muhtemelen TikTok'u duymuşsunuzdur. Ama #AvukatTikTok'u duydunuz mu?

Sizi şaşırtabilir, ancak ileri görüşlü avukatlar artık TikTok'u pazarlama stratejilerine başarıyla dahil ediyor. Bu avukatlar, potansiyel müvekkillerine ulaşıyor ve cep telefonlarından kolayca bir araya getirilebilecek kısa, eğlenceli videolarla hukuk bilgilerini ve avukatlık durumlarını sergileyerek insanlara yardımcı oluyorlar.

Neden İlgilenmelisiniz: Yeni pazarlama stratejilerinin ön saflarında yer almak, uygulamanızı başarılı bir şekilde büyütmenizi sağlar. TikTok'un geniş ve büyüyen bir kitlesi var. TikTok'un temelleri, başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve şu anda uygulamada izlemeniz gereken bazı avukatlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

TikTok nedir?

En basit tabirle TikTok bir sosyal medya platformu ve video paylaşım uygulamasıdır. Kullanıcılar, 60 saniye veya daha kısa videolar şeklinde kısa içerik oluşturur ve yayınlar. Genel olarak, bu videolar çeşitli sosyal medya kanallarında indirilebilir veya arkadaşlarınızla paylaşılabilir. Hemen hemen tüm diğer popüler sosyal medya platformları gibi, kullanıcılar da beğendikleri içeriği beğenebilir ve yorum yapabilir, arkadaşlarıyla bağlantı kurabilir ve iyi içerik oluşturan kullanıcıları takip edebilir.

TikTok aynı zamanda tüm zamanların en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biridir. Sadece bir yıl önce, bir çeyrekte en çok uygulama yükleme rekoru kırdı ve uygulamanın her ay 689 milyon aktif kullanıcısı var. Hatta bazıları, 2021'in sonundan önce TikTok'un dünya çapında 1,2 milyar kullanıcıya sahip olacağını tahmin ediyor.

Ayrıca, sadece gençler için bir uygulama değildir. Platform başlangıçta çocuklar ve gençler arasında popüler olmuş olsa da, platformun yetişkinlere yönelik tabanı hızla büyüyor. 2020 yazı itibariyle, TikTok'un toplam kullanıcılarının yalnızca %32,5'i 20 yaşın altındaydı, yani kullanıcıların %67,5'i 20'li, 30'lu, 40'lı ve daha ileri yaşlardaydı.

Bu sizin için ne anlama geliyor? Potansiyel müşteriler şu anda TikTok'ta ve önümüzdeki aylarda daha fazlasının katılması muhtemel.

İçerik ve Etkileşim Oluşturma

Hesabınızı oluşturduktan sonra içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda sizin için bazı ipuçlarımız ve püf noktalarımız olsa da, içeriği yayınlamadan önce platformu anladığınızdan emin olmak için başkalarından videolar izlemenin (seçimlerimiz bu blog gönderisinin ilerleyen bölümlerinde yer almaktadır) ve uygulamayla denemeler yapmanın da iyi bir fikir olduğunu unutmayın. .

Sıklık: Çoğu insan, bir TikTok takipçisi oluşturmada başarılı olmak için sık sık içerik göndermeniz gerektiği konusunda hemfikirdir. Bazıları , TikTok'un altın standardının günde en az bir kez paylaşım yapmak olduğunu söylüyor. Bir avukat , idealin, en azından ilk haftanızda, günde beş video yayınlamak olduğunu öne sürüyor ve diğerleri , beşinin tatlı bir nokta olduğu konusunda hemfikir. Başka bir TikTok Avukatı , günlük videoları sürdüremezseniz hafta içi her gün bir ila iki video veya her hafta en az iki ila üç video yüklemenizi önerir . En popüler TikTok etkileyicileri her gün birden fazla video yayınlıyor. Önerimiz, etkileşimi artırmak ve takipçi kitlenizi oluşturmak için günde en az bir video yayınlamayı denemektir.

Zamanlama: Sıklıkla ilgili içeriğinizin zamanlamasıdır. Influencer Marketing Hub'a göre TikTok'ta paylaşım yapmak için birkaç "en iyi" gün ve saat var. Ancak, bu sürelerin hepsinde posta göndermeniz gerekmez. Bunun yerine, gününüze uyan zamanlarda gönderilerde tutarlılık için çekim yapın. İlk iş olarak sabah veya 11:00 civarında yayınlamayı hedeflemenizi öneririz.

Tarz ve Ton: Özgünlük, TikTok başarısının anahtarıdır. Gerçek benliğiniz olarak tarzınızı geliştirmeniz gerekir. Cana yakın, ilişkilendirilebilir, hareketli ve eğlenceli olmak istiyorsunuz. Bunun bir TV reklamı veya reklam panosu olmadığını unutmayın. Açıkça kendi kendini tanıtma veya içeriğe ticari bir yaklaşım, yalnızca TikTok pazarlama çabalarınıza zarar verir. Özgünlüğünüzü baltalar.

Konular: Konularınız, olmasını istediğiniz her şey olabilir. Kullanıcılarınıza trend olan yasal sorunlar, yaygın yasal sorunlar veya belirli yasaların gelişimi hakkında bilgi verin. Ciddi veya bilgilendirici içerik yayınlarken, yardımcı ve ulaşılabilir olduğunuzdan emin olun.

Son olarak, trendler ve zorluklar, içeriğinizle etkileşimi artırmanın harika bir yoludur, bu nedenle zaman zaman bunlara katılmayı düşünün. Her zaman olduğu gibi, viral hale gelmesini ve herkes tarafından görülmesini istemeyeceğiniz içerikler oluşturmamayı unutmayın.

Çekim ve Düzenleme: Her şeyden önce videolarınızı kısa tutmaya çalışın. Altmış saniyeye kadar video çekme olanağınız olabilir, ancak bu tam süre boyunca birçok kullanıcının dikkatini kaybedersiniz. Bunun yerine, tekrar tekrar izlemek isteyecekleri kısa içerikler oluşturun.

Bilişim avukatı, fenomenler ve ünlü kişiler için birinci sınıf hukuk destek vermektedir. Fenomenlerin büyümesine yardımcı olma konusunda benzersiz bir geçmişe sahibiz. İster çevrimiçi pazarlama çabalarınıza yeni başlıyor olun, ister tamamen gelişmiş bir takipçi kitleniz olsun, sizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacak çözümlerimiz var. Tiktok içerisinde avukat rehber hizmetleri, sosyal medya konularında da müvekillerimize yardımcı oluyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Bilişim Avukatı, Sosyal Medya Avukatı, Fenomen Avukatı, İnternet Avukatı, Teknoloji Avukatı
Bilişim Avukatı, Sosyal Medya Avukatı, Fenomen Avukatı, İnternet Avukatı, Teknoloji Avukatı